Перезимівля озимих зернових  культур є однією з найважливіших  агрономічних проблем у виробництві зерна, яку потрібно завжди враховувати і знаходити засоби  максимального зменшення її шкідливих наслідків. Науковцями Миронівського інституту пшениці постійно проводиться моніторинг стану посівів озимих культур на протязі  всього зимового періоду з подальшим визначенням агротехнічних заходів по зниженню негативного впливу екстремальних погодніх умов. Для цього використовується найбільш простий, поширений та надійний метод відрощування рослин в монолітах.

Саме тому 25 січня було проведено перший строк відбору монолітів за допомогою якого встановлять ступінь пошкодження посівів та життєздатність рослин сортів озимих пшениці, ячменю і тритикале.

На чолі директора інституту Олександра Демидова та завідувачів лабораторій Андрія Сіроштана, Олександра Гуменюка та лаборантів провели відбір рослин і монолітів на насінницьких посівах та окремих ділянках демонстраційного полігону.

Таким чином, моніторинг стану озимих культур у зимовий період надасть можливість заздалегідь спланувати заходи подальшого догляду.

1

2